Βοηθός Λογιστή

Πληρης Απασχοληση @ΚΟΤΣΙΛΑΣ ΧΡΙΣΤΟΣ δημοσιεύτηκε 4 εβδομάδες πριν

Περιγραφή εργασίας

Ζητείται Βοηθός Λογιστή σε λογιστικό γραφείο στο κέντρο της Αθήνας. Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Υπολογισμός μισθοδοσίας (δώρα , επίδομα αδείας, υπολογισμός αδείας), φμυ, υποβολή απδ , προσλήψεις-αποχωρήσεις, διαχείριση συμβάσεων, πίνακες προσωπικού
  • Ενάρξεις – διακοπές εργασιών επιχειρήσεων
  • Σύνταξη οικονομικών καταστάσεων έτους και δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος
  • Ενημέρωση βιβλίων β’ και γ’ κατηγορίας
  • Υπολογισμός ΦΠΑ και λοιπών φορολογικών εντύπων

Απαιτούμενα προσόντα

  • Σχετική εμπειρία σε λογιστήριο ή λογιστικό γραφείο
  • Επιθυμητή η γνώση των προγράμματων της epsilonnet (λογιστική διαχείριση, μισθοδοσια , Taxsystem)
  • Γνώση Η/Υ και internet
  • Διάθεση για συνεχή ενημέρωση πάνω στη φορολογική και εργατική νομοθεσία
  • Ευγένεια και υπομονή
  • Προσαρμοστικότητα σε συνθήκες πίεσης χρόνου και αποτελεσματικότητα στην αντιμετώπιση προβλημάτων
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άντρες υποψήφιους

Παροχές

  • Σταθερός μισθός αναλόγως προσόντων
  • Bonus παραγωγικότητας

Σχετικές εργασίες